14.5 C
Știri de ultima orăSportFotbal / CS Universitatea Craiova, victorie muncită cu ASA Târgu Mureş

Fotbal / CS Universitatea Craiova, victorie muncită cu ASA Târgu Mureş

Nuno Rocha a făcut o partidă bună cu ASA (foto: Alexandru Vîrtosu)

Formația CS Universitatea Craiova s-a impus, scor 2-1, în partida disputată astăzi, pe stadionul „Extensiv”, în fața echipei ASA Târgu Mureș, contând pentru etapa a doua din Liga I.

Alb-albaştrii au deschis scorul în minutul 33, prin Nuno Rocha, care a împins mingea din cădere, de la doi metri, după o pasă a lui Popov şi un luft al lui Rambe (1-0).

Ardelenii au restabilit egalitatea prin Ianis Zicu, acesta transformând o lovitură de la 20 metri, lateral dreapta, mingea fiind atinsă şi de Andrei Ivan (’47, 1-1).

Craiova a revenit pe tabela de marcaj în minutul 65, când Măzărache a reluat de la patru metri o minge venită de pe dreapta, de la Rocha (2-1).

CS Universitatea Craiova: Calancea – Popov, Kay, Acka, Vătăjelu – Zlatinski, Madson (’68, Gustavo) – Rocha, Bancu (’57, Măzărache), Ivan – Rambe (’81,

Dumitraş). Antrenor: Gigi Mulțescu.

ASA Târgu Mureș: Stăncioiu – Matei, Cordoș, Constantin, Dobrosavlevici – Andre (’24, Ursu; ’74, Feketiks), E. Dică – Ioniţă, Zicu, Borza (’46, Hamid) – Kuku. Antrenor: Dario Bonetti.

Cartonașe galbene: Madson ‘9, Rambe ’36 / Ioniţă ’14, Borza ’23, Matei ’70, ’82, E. Dică ’90+2.

Cartonaş roşu: Matei ’82.

Au arbitrat: Marcel Bârsan – Miclos Nagy, Gabriel Bârjac; Horia Mladinovici.

Observatori: Constantin Ștefan, Romolus Gabor.