10 C
Știri de ultima orăSportTrupa lui Gușatu, în semifinalele Cupei (UPDATE)

Trupa lui Gușatu, în semifinalele Cupei (UPDATE)

Gârbiță (la minge) și colegii săi i-au umilit pe „stegari” (foto: Alexandru Vîrtosu)

Juniorii sub 17 ani ai CS Universitatea Craiova vor evolua astăzi, de la ora 12.00, pe terenul sintetic al Centrului Turistic pentru Agrement și Sport Dolj, în compania echipei FC Brașov, într-o partidă contând pentru sferturile de finală ale Cupei României Elită U17. Partida va fi arbitrată de o brigadă din Pitești, compusă din Robert Avram, Romică Bârdeș și Mihai Marian Ionescu. În același timp, cealaltă reprezentantă a Olteniei, Pandurii Târgu Jiu, va evolua pe stadionul „Gilortul“ din Târgu Cărbunești împotriva bănățenilor de la ACS Poli Timișoara. Meciul va fi arbitrat de o brigadă din Craiova, cu Viorel Flueran la centru, respectiv Cristian Daniel Pătrașcu și Romeo Popa la cele două linii. În celelalte două „sferturi“, programate tot astăzi, de la ora 12.00, FC Ardealul va lupta cu FC Viitorul Constanța, iar Performer Constanța primește vizita Universității Cluj.

UPDATE: CS Universitatea Craiova s-a calificat fără emoții în semifinalele Cupei României după ce s-a impus cu 6-0 în fața celor de la FC Brașov. Golurile alb-albaștrilor au fost marcate de Cârlig (3), Gârbiță și Borța.

Mai multe amănunte și galerie foto, în GdS de mâine.