12.6 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportGimnastică / Ponor a câştigat medalia de bronz şi în finala de la sol de la CE din Berna

gds-sport

Gimnasta română Cătălina Ponor a cucerit medalia de bronz în finala de la sol, duminică, la Campionatele Europene de la Berna, după ce tot astăzi obţinuse bronzul şi după evoluţia de la bârnă, informează Mediafax. Cătălina Ponor a intrat în finala de la sol cu a treia notă şi a fost notată pentru evoluţia ei din ultimul act al competiţiei cu 14,466. Pe primul loc în finala de la sol s-a situat gimnasta din Elveţia, Giulia Steingruber, cu 15,200, în timp ce argintul i-a revenit britanicei Elissa Downie, cu 14,566.