Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (29 aprilie – 2 mai)



minge

Liga I

Play-off, etapa a 9-a: duminică: Steaua București – Pandurii Târgu Jiu 1-1, luni: FC Viitorul – ASA Târgu Mureș 6-1, Astra Giurgiu – Dinamo București 4-2.

Clasament: 1. Astra Giurgiu 48 puncte (golaveraj 20-7), 2. Steaua București 40 (14-7), 3. Pandurii Târgu Jiu 36 (10-7), 4. Dinamo București 35 (9-12), 5. FC Viitorul 28 (11-18), 6. ASA Târgu Mureș 22 (7-20).

Play-out, etapa a 9-a: vineri: FC Botoșani – FC Voluntari 4-2; sâmbătă: CSMS Iași – Petrolul Ploiești 1-0, CFR Cluj – ACS Poli Timișoara 5-1; duminică: CS Universitatea Craiova – Concordia Chiajna 2-0.

Clasament: 1. CS Universitatea Craiova 32 (11-7), 2. CSMS Iași 32 (7-5), 3. CFR Cluj 30 (18-5), 4. FC Botoșani 27 (17-15), 5. Concordia Chiajna 24 (11-8), 6. FC Voluntari 22 (9-15), 7. ACS Poli Timișoara 19 (7-19), 8. Petrolul Ploiești 12 (5-11).

.

Liga a II-a, seria 2

Play-off, etapa a 5-a: sâmbătă: FCM Baia Mare – UTA Bătrâna Doamnă 2-2, CS Mioveni – FC Braşov 4-2, Gaz Metan Mediaş – Chindia Târgovişte 1-3.

Clasament: 1. Gaz Metan Mediaş 31 puncte (golaveraj 10-7), 2. UTA Bătrâna Doamnă 29 (9-6), 3. Chindia Târgovişte 28 (9-6), 4. CS Mioveni 24 (8-8), 5. FC Braşov 22 (9-15), 6. FCM Baia Mare 21 (8-11).

Play-out, etapa a 4-a: vineri: Șoimii Pâncota – CSM Vâlcea 3-2; sâmbătă: Olimpia Satu Mare – Unirea Târlungeni 3-2, Universitatea Cluj – Metalul Reșița 2-0.

Clasament: 1. CSM Vâlcea 25 (6-4), 2. Șoimii Pâncota 22 (6-4), 3. Olimpia Satu Mare 21 (8-4), 4. Universitatea Cluj 17 (4-5), 5. Unirea Târlungeni 11 (3-5), 6. Metalul Reșița -10 (1-6).

.

Liga a III-a, seria 3


Etapa a 22-a: vineri: CS Podari – FC Voluntari II 2-3, Atletic Bradu – CS Afumaţi 2-1, Sporting Roşiori – URBAN Titu 4-0, CS Ştefăneşti – Concordia II Chiajna 1-1, FC Aninoasa – SCM Piteşti 1-0, CN „Dinicu Golescu” Câmpulung – AFC Hărman 2-1, Inter Olt Slatina – Sporting Turnu Măgurele 0-3 (la „masa verde”).

Clasament: 1. SCM Piteşti 44 puncte (golaveraj 41-22), 2. CS Afumaţi 44 (33-14), 3. FC Voluntari II 43 (48-32), 4. CN „Dinicu Golescu” Câmpulung 42 (29-12), 5. Sporting Turnu Măgurele 39 (29-23), 6. Atletic Bradu 34 (41-31), 7. Sporting Roşiori 32 (32-19), 8. Inter Olt Slatina 29 (23-37), 9. CS Ştefăneşti 27 (26-27), 10. Concordia II Chiajna 26 (47-36), 11. CS Podari 25 (36-38), 12. FC Aninoasa 22 (18-30), 13. AFC Hărman 16 (21-51), 14. URBAN Titu 13 (18-70).

.

Liga a III-a, seria 4

Etapa a 25-a: vineri: Minerul Motru – CS Universitatea II Craiova 0-7, CSM Lugoj – Pandurii II Târgu Jiu 1-1, Metalurgistul Cugir – FC Hunedoara 4-0, Millenium Giarmata – Naţional Sebiş 1-3, ASU Politehnica Timişoara – Performanţa Ighiu 5-1, Măgura Cisnădie – CS Ineu 0-0, Nuova Mama Mia Becicherecul Mic – Cetate Deva 0-0. CSO Filiaşi a stat.

Clasament: 1. ASU Politehnica Timişoara 52 puncte (golaveraj 49-21), 2. Performanţa Ighiu 50 (46-18), 3. Metalurgistul Cugir 48 (49-25), 4. Naţional Sebiş 43 (33-24), 5. FC Hunedoara 35 (38-39), 6. CSM Lugoj 33 (27-25), 7. Becicherecul Mic 32 (33-29), 8. Pandurii II Târgu Jiu 32 (30-29), 9. Cetate Deva 31 (27-25), 10. Măgura Cisnădie 30 (23-30), 11. CS Ineu 28 (22-28), 12. CSU II Craiova 24 (31-34), 13. CSO Filiaşi 19 (18-36), 14. Minerul Motru 18 (11-48), 15. Millenium Giarmata 15 (22-48).

.

Liga a IV-a Dolj

Play-off, etapa a 4-a: joi: Viitorul Cârcea – Tractorul Cetate 5-4; vineri: Recolta Ostroveni – Danubius Bechet 1-2, Dunărea Calafat – Progresul Segarcea 2-1.

Clasament: 1. Tractorul Cetate 35 puncte (golaveraj 19-10), 2. Dunărea Calafat 35 (7-1), 3. Viitorul Cârcea 34 (20-9), 4. Danubius Bechet 26 (5-6), 5. Recolta Ostroveni 24 (7-19), 6. Progresul Segarcea 18 (3-16).

Play-out, etapa a 4-a: vineri: Unirea Leamna – Luceafărul Craiova 3-1, Metropolitan Işalniţa – Dunărea Bistreţ 1-0, Sic Pan Unirea – Ştiinţa Malu Mare 0-3 (la „masa verde”).

Clasament: 1. Dunărea Bistreţ 23 (8-4), 2. Metropolitan Işalniţa 23 (11-0), 3. Unirea Leamna 17 (9-7), 4. Sic Pan Unirea 13 (0-12), 5. Luceafărul Craiova 10 (7-8), 6. Ştiinţa Malu Mare 7 (7-11).



Comenteaza acum

Alte stiri

Sumarul ediției de luni, 2 mai 2016

Actualitate

» Atacuri cu dispozitive explozive-capcană în Bagdad
» MFP deschide o nouă sesiune de 250 milioane lei pentru spijinirea investițiilor privind dezvoltarea regională
» Elevii și preșcolarii revin miercuri la cursuri
» Cod galben de ploi, vânt şi ninsori în jumătate de ţară
» Cele mai sigure Sărbători de Paște din ultimii 5 ani
» Un nou atentat în sud-estul Turciei, soldat cu un mort și 23 de răniți
» Pompierii au intervenit în peste o mie de situaţii în noaptea de Înviere, mai puţine ca în 2015
» Infracțiuni la regimul circulației pe drumurile publice
» Afganistan: 45 de talibani uciși în Kandahar
» În această seară, extragere specială la Loteria bonurilor fiscale
» Ucraina: 3 morți în est, în ciuda unui armistițiu pentru Paștele ortodox
» Președintele Iohannis s-a întâlnit cu militarii din Afganistan
» 2 Mai- Ziua Națională a Tineretului
» Simona Halep s-a calificat la pas în turul al doilea la Madrid

Dolj

» Cine a pus stâlpii în drum și cine îi mută?
» Minunile din Malu Mare: Un drum de țară figurează în acte cu lățime de… autostradă
» Calea Bucureşti – recepţionată, dar tot cu deficienţe
» Mădălina Stănășel, calificată în lotul României la științele pământului
» Alegerile pentru directorii de departamente ale Universității, blocate
» Blocul S200 a primit finanțare pentru continuarea lucrărilor
» Întreruperi energie electrică de mâine
» Condamnați pentru fraudarea APIA cu 400.000 de lei
» Țânțarii și căpușele nu așteaptă după Salubritate
» Spitalele Olteniei suferă din cauza lipsei de personal
» Masterplanul de deşeuri se lasă aşteptat: Locuitorii din Dolj aruncă gunoiul în grădini sau îl aduc în Craiova

Gorj

» Angajat al Penitenciarului Târgu Jiu, arestat pentru luare de mită
» Paşte în biserici fără autorizaţie ISU
» Minerii revin de mâine la lucru
» Mineritul din Motru și Mehedinți va deveni istorie
» Gorj: Sărbători de Paşte cu un turist mort şi un incendiu la Rânca

Sport

» „Îngerii Băniei“ au câştigat Memorialul „Victor Perescu“
» Luiza Popescu şi Cristian Bogdan, medaliaţi la Campionatul Naţional
» Formula 1 / Nico Rosberg a câştigat Marele Premiu al Rusiei
» Pandurii a făcut-o pe Astra campioană
» Aşa mai merge!
» Fotbal / Programe, clasamente, rezultate (29 aprilie – 2 mai)

Magazin

» Horoscop
» Bancul zilei

Top