9.5 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportBaschet (m): Craiova, condusă cu 2-0 de BC Mureș în play-off

Baschet (m): Craiova, condusă cu 2-0 de BC Mureș în play-off

gds-sport

Echipa masculină de baschet SCM-U Craiova a pierdut astăzi și al doilea meci cu BC Mureș din sferturile de finală  Ligii Naționale. Oltenii au fost învinși pe teren propriu cu scorul de 99-96, după o repriză de prelungiri.

Pentru SCM-U au evoluat aseară: Burlacu (13p), Hargrove (25), Popa (5), Pantic (18), Pilcevic (18), Johnson (9), Popescu (2), Djurasovic (2) şi Micic (4).

La fel ca la prima partidă, şi azi a absentat Travis Bureau, despre care reprezentanţii clubului SCM spuneau că nu are probleme cu viza de şedere în România, dar în timpul partidei de azi jucătorul american a postat pe o reţea de socializare un comentariu în care apărea că este în Bulgaria, la Vidin.

Luni, mureşenii s-au impus cu scorul de 98-95.

Meciurile trei și  patru sunt programate să se dispute la Târgu Mureş, pe 25 şi 27 aprilie (dacă va mai fi cazul).