10.1 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal / Pandurii Târgu Jiu a remizat cu Dinamo Moscova, scor 2-2

Fotbal / Pandurii Târgu Jiu a remizat cu Dinamo Moscova, scor 2-2

Gorjenii (în alb) au încheiat cu o remiză cantonamentul din Spania

Pandurii Târgu Jiu a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul amical disputat în această după-amiază, la Jerez, cu Dinamo Moscova. Gorjenii au deschis scorul în minutul 7 prin căpitanul Dan Nistor, iar ruşii au egalat prin Pogrebnyak (’30). Din minutul 48, Dinamo Moscova a preluat conducerea graţie golului reuşit de Kokorin, dar oltenii au egalat cu cinci minute înainte de finalul meciului prin Antal, din penalti.
Antrenorul Edward Iordănescu a început meciul cu următorul unsprezece: Stanca – Pleaşcă, Unguruşan, Vasco Fernandes, Acsinte – Nicoară, Nistor, Piţian, Ciucur – Răuţă, Wellington. Rezerve: Mingote – Grecu, Mrzljak, Droppa, Antal, Şendroiu şi Erdei.
Acesta a fost cel de-al patrulea joc amical din stagiul de pregătire susţinut de Pandurii Târgu Jiu în regiunea Cadiz din Spania (14-31 ianuarie). În partidele anterioare, gorjenii au pierdut cu Karsruher SC, scor 0-1, şi cu TSV 1860 Munchen, scor 1-2, şi au remizat, 1-1, cu Sparta Praga.

Mâine seară jucătorii echipei Pandurii vor reveni în ţară.