10.3 C
Știri de ultima orăSportRatările le-au mâncat meciul

Ratările le-au mâncat meciul

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a debutat cu o înfrângere în noul sezon din Liga Națională. Elevele Simonei Gogârlă au jucat sâmbătă cu Dunărea Brăila în deplasare și au fost depășite cu scorul de 33-29. Oltencele au început bine partida, au avut chiar și două goluri avans, dar la pauză gazdele au intrat cu un avantaj minim, 14-13. Brăilencele au început mai bine şi repriza a doua, iar după patru minute s-au distanțat la patru goluri. SCM a arătat că poate să revină, mai ales după intrarea Cătălinei Cioaric, care a fost jucătoarea cu cele mai multe goluri marcate – 8. Oltencele au egalat la 18, dar pasele greșite și ratările le-au costat. Finalul a aparţinut echipei antrenate de Costică Buceschi. În repriza secundă, portarul craiovean Petrescu, care până atunci făcuse un meci bun (11 intervenții), a alunecat și s-a accidentat şi a fost înlocuită cu sârboaica Zivkovic. Pentru SCM au marcat: Cioaric (7 goluri), Zivkovic (6), Apipie (5), Iovănescu (4), Șelaru (3), Horobeț (1), Georgescu (1), Ianași (1), Florica (1). Au mai jucat Băbeanu, Landre. În runda a doua, programată miercuri, SCM va juca pe teren propriu cu HC Zalău (ora 18.00).