16.7 C
Știri de ultima orăSportTenis (f) - Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului de la Birmingham

Tenis (f) – Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului de la Birmingham

(Foto: skysports.com)

Jucătoarea de tenis Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 1, a fost învinsă astăzi, cu scorul de 2-6, 6-0, 7-6 (4), de sportiva franceză Kristina Mladenovic, locul 43 WTA, în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier de la Brimingham, anunţă Mediafax.ro. Meciul a durat o oră şi 52 de minute.

Franţuzoiaca va juca în semifinale cu sportiva Karolina Pliskova din Cehia, locul 12 WTA şi cap de serie numărul 6, care a dispus, cu 6-2, 6-2, de Carla Suarez Navarro din Spania, locul 9 WTA şi cap de serie numărul 3.

Următoarea competiţie la care va participa Simona Halep va fi turneul de la Wimbledon, al treilea Grand Slam al anului.