21.7 C
Știri de ultima orăSportHandbal (f): SCM Craiova a încheiat campionatul pe locul cinci

Handbal (f): SCM Craiova a încheiat campionatul pe locul cinci

11356302_10200600914623069_2115676394_n

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a încheiat pe locul cinci campionatul Ligii Naţionale, după ce a câştigat meciul de astăzi, de pe teren propriu, cu Dunărea Brăila, cu scorul de 26-23 (14-6). Oltencele s-au impus cu scorul general de 2-1 şi au realizat cea mai mare performanţă la handbal din istoria clubului SCM. Handbalistele din Bănie vor juca, în premieră, în sezonul viitor în Cupa Cupelor, după ce au ocupat locul trei în Cupa României.

La finalul meciului din această seară, jucătoarele au primit  tort dar şi sticle cu şampanie, iar Ane Eidem, Mădălina Zamfirescu şi Bianca Tiron şi-au stropit colegele cu şampanie.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Aflaţi la final de contract, antrenorii Aurelian Roşca şi Gheorghe Sbora, cei care au condus echipa spre această performanţă, nu au răspuns dacă vor continua şi în sezonul viitor pe banca tehnică a formaţiei din Bănie.