11.4 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal - Trupa lui Naicu a făcut spectacol cu FC Hunedoara (galerie foto)

Fotbal – Trupa lui Naicu a făcut spectacol cu FC Hunedoara (galerie foto)

Cătălin Crăciun (în verde) era la un pas să intre și el în poartă la golul doi. Atacantul craiovenilor a părăsit terenul accidentat după această reușită (foto: Alexandru Vîrtosu)

ACS Viitorul Municipal Craiova s-a impus astăzi, la Ișalnița, scor 3-0, în fața formației FC Hunedoara, într-o partidă contând pentru etapa a 20-a din Liga a III-a, seria 4. Gazdele au deschis scorul prin Geani Stoichițoiu (‘8), care a șutat pe lângă portar de la șapte metri lateral stânga. Trupa lui Victor Naicu și-a majorat diferența în minutul 37 prin Cătălin Crăciun, care a reluat de la doi metri o centrare de pe stânga a lui Lucian Scarlat. S-a făcut 3-0 în minutul 67, Cătălin Scarlat marcând printr-un șut de la 25 de metri, mingea oprindu-se sub vinclu.

ACSVM Craiova: Surdu – Istudor, Chircan, M. Flori, D. Mihai (’72, Nuță) – Borneci, Stoichițoiu (’70, Bușică) – Al. Stoica, C. Scarlat (’76, Țucă), L. Scarlat – Crăciun (’41, Poenatu). Antrenor: Victor Naicu.

FC Hunedoara: Rață – Ciucurescu, Găceanu (46, Bloy), H. Popa, Trășcan (’46, Roiu) – Drăgoescu (’72, Olariu), Șoit, Sandu, Tecsi- Gheară, Făgărășanu (’46, Grigore). Antrenor: Ioan Alexoi.

Cartonașe galbene: Stoichițoiu, Poenaru / Trașcă.

Au arbitrat: Aurel Vărzan – Răzvan Nistoran, Doru Zamfir.

Observatori: Marius Zgovancu, Emanoil Popescu.

Celelalte două reprezentante ale Doljului din Liga a III-a au pierdut în această rundă, CS Podari la Concordia Chiajna cu 5-0, iar CSO Filiași pe teren propriu, scor 0-1, în fața Științei Turceni.