16.2 C
Știri de ultima orăSportHandbal (f): Dunărea Brăila - SCM Craiova, scor 26-25, în Liga Naţională

Handbal (f): Dunărea Brăila – SCM Craiova, scor 26-25, în Liga Naţională

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a suferit astăzi a şasea înfrângere consecutivă în Liga Naţională, fiind depăşită la limită, scor 26-25 (14-14) de HC Dunărea Brăila, într-o partidă din cadrul etapei a 18-a.

Oltencele au început bine jocul, au condus mai mereu în prima repriză, dar la pauză cele două echipe au fost la egalitate.

Şi în partea secundă, elevele lui Aurelian Roşca şi Gheorghe Sbora au avut mai mereu un avantaj de două goluri, dar cu zece minute înainte de final, Brăila a preluat conducerea (23-22), apoi a mai reuşit două goluri consecutive, desprinzându-se pe tabelă. Craiova a încercat să obţină măcar un egal, dar nu a mai avut timp. Ultimul gol al oltencelor a fost înscris în ultima secundă de joc.

În etapa viitoare, SCM Craiova va juca acasă cu HC Zalău, pe 15 februarie.