3.9 C
Știri de ultima orăSportFotbal - CS Universitatea Craiova - Rapid Bucureşti, scor 2-0, în Liga I

Fotbal – CS Universitatea Craiova – Rapid Bucureşti, scor 2-0, în Liga I

Băluţă (alb-albastru) a nimerit bara lui Bornescu, având prima mare ocazie a meciului n minutul40
Băluţă (alb-albastru) a nimerit bara lui Bornescu, având prima mare ocazie a meciului în minutul40

CS Universitatea Craiova s-a impus, scor 2-0, în partida disputată în această seară, pe stadionul „Ion Oblemenco”, în compania formaţiei Rapid Bucureşti, contând pentru etapa a 15-a din Liga I. Golurile alb-albaştrilor au fost reuşite de Brandan (’42) și Bawab (’90+3). CSU și-a trecut în cont și două bare, prin Băluță (’40) și Bawab (’61).

CSU Craiova: Bălgrădean – Târnăcop, Acka, Frăsinescu, Vătăjelu – Mateiu, Brandan – Ferfelea (’88, Varga), Bawab, Băluţă (’84, Cârstea) – Ivan (’58, Pleşan). Antrenori: Emil Săndoi, Sorin Cârţu.

Rapid: Bornescu – Al. Coman, D. Lung, Al. Iacob, Mendy – V. Negru (’46, Rui Miguel), E. Dică – Martin, Roşu (’85, M. Stoica), L. Buş (’54, Ciolacu) – Pancu. Antrenor: Marian Rada.

Cartonaşe galbene: Dică, Iacob, Martin.

Au arbitrat: Iulian Călin – Micloş Nagy, Alexandru Cerei; Marian Balaci.

Observatori: Augustus Constantin, Cătălin Cursaru.