18.4 C
marți, 16 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal - România U16 a remizat cu Ungaria U16 la Pâncota

Fotbal – România U16 a remizat cu Ungaria U16 la Pâncota

Tricolorii Under 16 au un bilanț pozitiv în dubla amicală cu Ungaria

Reprezentativa Under 16 a României a remizat astăzi, scor 1-1, într-un meci amical, disputat la Pâncota, contra selecționatei similare a Ungariei. Tricolorii au deschis scorul prin Andrei Mezin în minutul 24, dar au fost elagați imediat Nemeth punctând în minutul 25. În primul joc dintre cele două reprezentative Under 16, disputat ieri, la Gyula, România s-a impus cu 3-2.
Din echipa României U16 au făcut parte și trei juniori aparținând CS Universității Craiova, fiind vorba despre portarul Andrei Vlad și jucătorii de câmp Bogdan Țoiu și Robert Bogdan.
Selecționerul Adrian Boingiu a folosit următorii jucători: Andrei Vlad (80+3, Mario Contra) – Radu Boboc, Raul Cochințu, Constantin Dima, Cristian Podină (79, Robert Bogdan) – Rareș Lazăr (68, Bogdan Țoiu), Alexandru Petruș – Mihai Ene (41, Narcis Popan), Vlad Dragomir, Claudiu Micovschi (64, Dan Berci) – Andrei Mezin (58, Robert Moldoveanu).