21.7 C
Știri de ultima orăSportS-au antrenat cu Podariul

S-au antrenat cu Podariul

CS Universitatea Craiova s-a impus cu scorul de 3-2 în amicalul disputat, aseară, pe terenul „Petre Deselnicu“, în fața divizionarei C ACS Podari. Golurile alb-albaștrilor au fost marcate de Izvoranu, Sin și Burlacu . Replica podărenilor a venit prin Preda și Segărceanu, pe fondul schimbărilor efectuate de gruparea gazdă.

De menționat că trupa lui Sorin Cârțu și Emil Săndoi a irosit și o lovitură de pedeapsă, prin Iuga, în minutul 80.

Antrenorii Sorin Cârţu şi Emil Săndoi au început cu Bălgrădean – Dănănae, Acka, Izvoranu, Velcovici – Tîrnăcop, Pleşan, Gângioveanu – Varga, Herghelegiu, Sin.

La pauză au operat patru schimbări, aşa că 11-le întors de la cabine a arătat astfel: Bălgrădean – Dănănae, Acka, Avrămia, Velcovici – Pleşan, Cârstea, Varga – Burlacu, Sin, Jurj. Pe parcursul părţii secunde au mai intrat: Manea, Ghincea, Miculaiciuc, Iuga, Hreniuc, Petre, Popescu şi Farcaş.

La finalul partidei, directorul tehnic al echipei CSU Craiova a spus că va încerca prin jocurile amicale să-i ţină în priză pe toţi componenţii lotului.
Ionuţ Târnăcop, adus recent în Bănie a debutat în tricoul alb-albastru. El a reîntâlnit aici 3 foşti coechipieri de la Sportul Studenţesc.
CSU va juca următorul meci oficial luni, de la ora 18.30, pe stadionul Ion Oblemenco, împotriva Oţelului din Galaţi.