10.3 C
Știri de ultima orăSportFotbal - Jerry Gane, deranjat de atitudinea publicului

Fotbal – Jerry Gane, deranjat de atitudinea publicului

Antrenorul formației CS Universitatea Craiova, Jerry Gane, a afirmat că echipa sa merita să câștige duelul cu Viitorul Constanța, fiind totodată nemulțumit de reacția spectatorilor din finalul jocului, care i-au cerut demisia. „Nu am reușit să câștigăm nici de data asta, deși ne doream foarte mult. Sunt nemulțumit! Am controlat prima repriză, ei au înscris dintr-o fază fixă, am revenit foarte bine, am dat două goluri și am mai ratat alte ocazii. A doua repriză puteam face 3-1, cu Ivan, cu lovitura de cap a lui Acka. E puțin un punct obținut cu Viitorul. La pauză le-am zis să dăm golul trei, nu să ținem de rezultat. Nu mi-a plăcut aportul ofensiv al jucătorilor care au intrat în repriza a doua: Herghelegiu, Ivan. Mă așteptam la mai mult. Pleșan a intrat pe final. Măcar Viitorul a avut curaj mai mult, a egalat și puteau să câștige pe final, la fel și noi în minutul 93. Victoria ne aducea mai multă încredere pentru jocurile următoare”, a spus tehnicianul craiovean. „S-a auzit demisia la 2-2, dar de ce nu au strigat când era 2-1, când echipa a jucat frumos? Am auzit aplauze la 2-1 și încurajări. La 2-2… tipic oltenesc. Puteau încuraja mai mult băieții și să-mi strige mie la final. Dar știu unde sunt și ce mă așteaptă. Păcat că nu ne schimbăm puțin și nu înțelegem că fotbalul are și momente mai puțin plăcute când adversarul domină”, a completat Jerry Gane.