22 C
miercuri, 24 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportACS Podari s-a distrat cu Milcov

ACS Podari s-a distrat cu Milcov

Divizionara C ACS Podari a surclasat formaţia AS Milcov, din Liga a 4-a Olt, în amicalul disputat ieri seară, pe teren propriu. Trupa antrenată de Victor Naicu a învins cu scorul de 7-3, graţie golurilor marcate de Andrei Ionescu (de două iru), Cristi Niculescu, Dorin Preda, Crângoiu, Cristi Preda şi Segărceanu. Pentru oaspeţi au punctat Simion, Dumitraşcu şi Vasilescu.

Confruntarea nu a fost lipsită de nervi, spre finele primei reprize Mădălin Murgan şi un jucător de la AS Milcov au primit cartonaş roşu în urma unei altercaţii. Altfel, AS Milcov nu a dorit să termine jocul. Deranjaţi de o decizie a unui arbitru asistent, conducătorii oaspeţi au decis să retragă echipa de pe teren când mai erau aproximativ şapte minute de joc.

Pentru antrenorul Victor Naicu, scorul este mai puţin important.

ACS Podari nu a aflat încă data la care va juca primul meci oficial din sezonul 2014/2015, calendarul competiţional al Ligii a 3-a nefiind încă stabilit.