11.7 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportPandurii, în sferturi

Pandurii, în sferturi

Pandurii Târgu Jiu s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii, după ce s-a impus ieri, în optimi, cu 1-0, în deplasare, în fața ardelenilor de la Gaz Metan Mediaș. A fost 0-0 după primele 90 de minute, unicul gol al meciului fiind marcat în prima repriză de prelungiri de Hristu Paraschevas (‘94).
În minutul 25 Erico l-a faultat în careu pe Buziuc, iar „centralul“ Florin Miron a acordat lovitură de la 11 metri, însă penaltiul executat de Llullaku a fost respins de Răzvan Stanca.
Gaz Metan: Pleșca – Crețu, Fl. Ilie, Mujdragici, Buzean – R. Avram (‘70, Figliomeni), Fl. Dan, Taher (‘59, Todea), Enescu, Llullaku – Vitinho (‘24, Buziuc).
Pandurii: Stanca – Pleașcă, Paraskevas, Erico, Momcilovici – Iorga (‘82, Buleică), Răduț, Anton (‘61, M. Roman), Elton – Shalaj (‘79, Nicoară), Matulevicius.
Cartonașe galbene: Buziuc, Enescu (2) / Stanca, Erico, Elton, Pleașcă, Momcilovici, M. Roman.
Cartonaș roșu: Enescu (‘97).