8.9 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportFotbal - Viitorul Cârcea a câştigat Cupa României Dolj

Fotbal – Viitorul Cârcea a câştigat Cupa României Dolj

Formaţia Viitorul Cârcea s-a impus, astăzi, scor 1-0, pe stadionul „Ion Oblemenco”, în faţa echipei Dunărea Bistreţ, în finala Cupei României Dolj. Unicul gol al partidei a fost marcat de Cătălin Turluc, în minutul 11.
Antrenorul grupării Viitorul Cârcea, Gică Barbu, a început jocul cu următorul unsprezece: M. Staicu – I. Neagu, A. Vârvoreanu, Şt. Telea, B. Cristoiu, M. Ivan, G. Barbu, Ad. Pârvu, A. Pupăză, I. Dicu, C. Turluc. Au mai intrat Ov. Bufteanu, R. Dăbuleanu, R. Simion şi I. Alămiţă.
De partea cealaltă, Florin Mirea, a utilizat jucătorii: Alex Firulescu – C. Ciurea, Dr. Ţuculeanu, V. Mieilă, A. Bouleanu, T. Trăistaru, D. Stancu, I. Nedelea, P. Crişan, C-tin. Cojocaru, M. Costinel. Au mai evoluat L. Ignat, M. Fariseu şi R. Târcă.
Jucătorul echipei din Bistreţ, Alin Bouleanu a fost eliminat în ultimele minute ale meciului, după ce a primit două cartonaşe galbene.
Partida a fost condusă de o brigadă de arbitri formată din: Viorel Flueran – Răzvan Tudor, Romeo Popa; Sebastian Colţescu. Observatori au fost desemnaţi Cătălin Cotora şi Bogdan Pâncu.
În sezonul 2013/2014, Viitorul Cârcea a cucerit trofeul Cupei României – faza judeţeană şi a obţinut locul I în Cupa Ligii Dolj. În Liga a IV-a, Dunărea Bistreţ a terminat sezonul pe locul al treilea.