10.6 C
Știri de ultima orăSportEşec la debut, pentru Roşca

Eşec la debut, pentru Roşca

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a pierdut cu scorul de 36-25 partida amicală susţinută miercuri seară, în deplasare, cu HCM Râmnicu Vâlcea. Dacă în campionat fetele antrenate de Simona Gogârlă nu au reuşit nici o victorie, gheaţa a fost spartă tocmai la debutul noului cuplu de antrenori de la SCM Craiova, format din Aurelian Roşca şi Gheorghe Sbora. La finalul jocului, tehnicianul Aurelian Roşca, nu s-a arătat deranjat de rezultatul consemnat la final.  „Au fost două reprize diferite. În prima am folosit jucătoarele cu mai mare experienţă, iar a doua am putut să aliniem jucătoarele care au evoluat foarte puţin în acest campionat. Am văzut jucătoare cu care se poate lucra în viitor, să facem o echipă bună. Am avut şi câteva absenţe, sper să recuperăm jucătoarele până la meciul din Cupa României. A fost un amical, nu am urmărit rezultatul, din minutul 12 toate titularele au fost pe bancă. Avem ca obiectiv salvarea de la retrogradare, totul se va decide în jocurile din play-out, iar din sezonul următor să facem o echipă competitivă, care să intre în play-off“, a precizat Roşca, pentru saptamana.net.