12.6 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportZahiu: Puteam câştiga jocul cu Reşiţa

Zahiu: Puteam câştiga jocul cu Reşiţa

Gruparea gorjeană Minerul Motru a obţinut o remiză, scor 0-0, în partida disputată sâmbătă, pe teren propriu, cu Metalul Reşiţa, contând pentru etapa a 15-a din Liga a II-a, seria 2.
Minerul Motru: D. Popescu – Traşcă, Iclănzan, Dicu, N. Neacşu (’7, Scânteie) – Nicoloff, Şoo (’83, Poenaru), Speroni, Chirea (’67, Unguru) – Stoenac, P. Trifu. Antrenor: Gabriel Zahiu.
Metalul Reşiţa: Zimmermann – R. Cristian, Cr. Apostol, Nogo, Murgoci – Breşneni, Vaştag, O. Vasile, Szabo (’75, Liuba) – Opriţa, S. Mureşan (’75, Stoica). Antrenor: Marian Pană.
Au arbitrat: Fl. Cr. Babadac – I. Ciocănea, Fl. Burlacu.
La finalul meciului, tehnicianul gazdelor, Gabriel Zahiu, s-a arătat nemulţumit de egal, chiar dacă a avut cinci jucători indisponibili, iar din minutul 5 Neacşu a părăsit terenul accidentat. „La început, gazdele au avut iniţiative, apoi am echilibrat jocul şi puteam înscrie. În prima repriză am avut şi un penalti clar neacordat. Sunt bucuros că au jucat cinci juniori şi au făcut-o destul de bine. Amărăciunea este că puteam câştiga acest joc, cu puţin noroc. Asta este, mergem înainte şi sper ca în etapele viitoare să vină şi victoriile“, a punctat Zahiu, pentru GdS.
În urma acestui egal, Minerul Motru a rămas pe ultimul loc, cu opt puncte, iar în etapa viitoare se va deplasa la Târgu Mureş, pentru partida cu ASA.