17.8 C
Știri de ultima orăSportPodărenii, învingători în faţa Bistreţului

Podărenii, învingători în faţa Bistreţului

Formaţia ACS Podari a susţinut sâmbătă prima partidă de verificare din acest an, divizionara C învingând, la Făcăi, cu 1-0, pe Dunărea Bistreţ (Liga a IV-a Dolj). Meciul a fost echilibrat, cu o uşoară dominare din partea podărenilor, care au reuşit să înscrie prin Renato Bălan, în minutul 61. Aproape de finalul primei reprize, Jianu a fost eliminat de pe teren, după un schimb de replici cu arbitrul Ionişor Fugaru. ACS Podari: Turieanu – Orban, Ignat, Dreşcă, Ciocioană – Mohora, Jianu, Crângoiu, Răduţ – Preda, Buciuman. Au mai intrat: Purcea – Stoica, Geacă, Dina, Slavu – Bălmău, Dumitrache, Mitroi, Fruntelată – Stăncuţa, R. Bălan. Antrenor: Bogdan Vrăjitoarea. Dunărea Bistreţ: Marica – Târcă, Ţuculan, Mieilă, Bouleanu – T. Trăistaru, I. Nedelea, D. Stancu, Bârlea – Cojocaru, C. Marin. Au mai intrat: Barbu, A. Nedelea, Voicu, Fariseu, Al. Stancu, Cândea şi Victor Naicu. Antrenor: Florin Mirea.