« Alte articole din categoria Sport

CSU Craiova a „măturat“ cu Pandurii II

Sport - Alexandru VIRTOSU
(citeste alte articole de acelasi autor »)

Dragalina (în galben albastru) a fost unul dintre cei mai buni jucători în partida cu Pandurii II (foto: facebook CS Universitatea)

0 vizualizari
Marți, 27 August 2013 - 20:07
Versiunea pentru tiparire
Marimea textului:

Formaţia CS Universitatea Craiova s-a impus cu scorul de 6-1 în faţa echipei Pandurii II Târgu Jiu, într-un joc disputat ieri, pe stadionul „Municipal - Tudor Vladimirescu“ (spectatori 1.000), contând pentru faza a IV-a a Cupei României.Craiovenii au deschis scorul prin Dragu, care după o serie de driblinguri a şutat imparabil la colţul lung (‘24). Craiovenii s-au dezlănţuit după pauză, Albert Voinea a făcut 2-0 în minutul 48, îndeplinind o simplă formalitate după ce portarul Lazar a respins în faţă un şut al lui Pătraşcu. Apoi a venit rândul lui Dragoş Dragalina să bifeze „dubla“:…

Articolele mai vechi de 30 de zile pot fi accesate de abonatii premium. Abonaţi-vă acum cu numai 2 euro / lună la ediţia online a Gazetei de Sud. Ca abonat premium, aveţi acces total la articole, anunţuri şi arhiva GDS. Mulţumim! Click aici pentru abonare »