12.3 C
Știri de ultima orăSportLincar: Vreau să creştem de la meci la meci

Lincar: Vreau să creştem de la meci la meci

Antrenorul echipei CS Universitatea Craiova, Erik Lincar, a făcut o scurtă „radiografie“ a jocului după remiza înregistrată marţi seară, scor 1-1, în compania divizionarei C, CSM Câmpina, şi a afirmat că alb-albaştrii sunt pe drumul cel bun. „Am jucat cu o echipă foarte bine organizată, care s-a apărat exemplar în multe momente. Am avut câteva ocazii clare de a marca, dar nu am reuşit să facem diferenţa, să facem 2-0 sau 3-0. Pe finalul unui joc se poate întâmpla orice, chiar şi să fi egalat în ultimele minute, aşa cum ni s-a întâmplat nouă acum. Faţă de jocul precedent, am făcut unul mai bun şi în continuare sper să creştem de la meci la meci, mai ales că ne aşteaptă jocul din Cupă, de pe 27 august. Momentan, am aşteptări mai mari de la cei de la mijloc, iar cei din atac mi-aş dori să marcheze mai uşor. Per total, eu sunt mulţumit, în perioada aceasta de pregătire am muncit foarte mult“, a declarat Erik Lincar, conform paginii de facebook a clubului din Bănie.
În ceea ce priveşte lupta din campionat, Erik Lincar preconizează că va fi echilibrată: „Sunt multe echipe care s-au întărit în această vară. Campionatul va fi echilibrat şi până în ultimele etape nu se va şti cine va promova“.  Golul alb-albaştrilor de marţi a fost marcat de Albert Voinea (‘43), iar CSM Câmpina a egalat cu două minute înainte de final prin Nae. Următorul joc amical pe care îl va susţine CS Universitatea Craiova va avea loc mâine, de la ora 10.30, adversară fiindu-i Unirea Slobozia.