8 C
Știri de ultima orăSportFotbal - ISU Dolj, la înălţime

Fotbal – ISU Dolj, la înălţime

Aradul a găzduit, la sfârşitul săptămânii trecute, faza finală a Cupei Asociaţilor Sportive a Pompierilor din România la minifotbal (cadre peste 35 ani), la start aliniindu-se ISU „Constantin Ene“ Bacău, ISU „Barbu Ştirbei“ Călăraşi, ISU „Basarab I“ Dâmboviţa, ISU „Oltenia“ Dolj, ISU „General Eremia Grigorescu“ Galaţi, ISU „Oltul“ Harghita, ISU „Iancu de Hunedoara“ Hunedoara şi ISU „Porolissum“ Sălaj.

Echipa ISU Dolj a câştigat locul I, învingând în finală echipa ISU Bacău, cu scorul de 6-1, golurile craiovenilor fiind marcate de Alin Chiliman, Alin Luţă (3), Alin Poenaru şi Ticu Marius.
Echipa ISU Dolj a fost compusă din: Adrian Marica, Victor Toma, Marius Ticu, Petre Băluţă, Alin Luţă, Nelu Luţă, Alin Poenaru, Alin Şerban, Nicolae Dumitru şi Alin Chiliman.
Pompierii craioveni au susţinut în acelaţi timp şi optimile de finală la fotbal al MAI, în municipiul Sibiu, oponentă fiindu-le echipa IJJ Târgu Mureş. La finalul celor 90 de minute, ISU Dolj a învins cu scorul de 1-0, unicul gol fiind marcat de Stan Ciurea. ISU Dolj va juca în sferturi cu IJJ Cluj, partida fiind programată joi.
ISU Dolj a fost compusă din: Mădălin Poenaru, Ionel Vătu, Elvis Enache, George Şerban, Claudiu Sandu, Marius Ghiţă, Ionuţ Gae, Marius Stamin, Alin Chiliman, Alin Bălă, Ilie Corcoveanu, Ion Bică, Robert Duculescu, Marin Ciurea şi Stan Ciurea.