16.7 C
Știri de ultima orăSportAu încasat trei goluri în şapte minute

Au încasat trei goluri în şapte minute

Fotbalistele de la Real Craiova au fost învinse ieri, pe teren propriu, de către campioana Olimpia Cluj, scor 4-0 (0-0), într-un meci restant din prima etapă a returului Ligii I, Seria Vest. Oaspetele, venite în Bănie fără antrenorul principal Mirel Albon, au apăsat pe acceleraţie în repriza secundă, reuşind să înscrie trei dintre cele patru goluri într-un interval de şapte minute. „Îmi pare rău că nu am marcat şi noi golul de onoare, pentru că am avut câteva ocazii clare, dar nu le-am fructificat. Mai avem de disputat opt jocuri în retur şi sper să obţinem atâtea victorii câte ne trebuie pentru a ocupa locul doi în serie, ca să ne calificăm în play-off“, a spus după meci Sorin Pătraşcu, antrenorul Realului, care a văzut partida din tribună, fiind suspendat.  El a trimis în teren următoarele jucătoare: Bertea – Moacă, M. Neacşu, Ristache, Tomescu – Ababei, Cergan, Cojocaru, Vâlciu – Bâscoveanu, Voica. Au mai intrat: M. Nicu şi I. Neacşu. Real rămâne pe locul patru în serie, cu 18 puncte, iar duminică va juca la Reşiţa.