16.2 C
Știri de ultima orăSportGăzarii au câştigat amicalul cu FC Aarau

Găzarii au câştigat amicalul cu FC Aarau

Gaz Metan Severin a reuşit o victorie de moral ieri, în cel de-al doilea amical disputat în Antalya, elevii lui Marian Bondrea (foto) câştigând cu 3-1 (2-1) întâlnirea cu FC Aarau, ocupanta locului secund din liga a doua din Elveţia. Cei care au deschis scorul au fost „ceasornicarii“, egalitatea fiind restabilită printr-un autogol, iar Silviu Bălace a punctat pentru 2-1, stabilind rezultatul pauzei. Cel de-al treilea gol al oltenilor a fost marcat de Alexandru Marin, spre finalul confruntării.
În primele 60 de minute, Marian Bondrea a mizat pe: Şteţca – Mirescu, Bălău, Dandea, L. Rusu – Zaharia, Mitic, Olah, Bălace – Vancea, Marin. Au mai jucat: M. Neagoe, Cosic, Oşca, Ignat, Mitroi, Neacşa, Moutinho, Abba şi Trifu.
Următorul test al găzarilor va avea loc mâine, adversară fiindu-le FK Kaisar Kyzylorda, „lanterna roşie“ din prima ligă a Kazahstanului.