15.3 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportSergiu Radu a marcat pentru Cottbus

Sergiu Radu a marcat pentru Cottbus

Sergiu Radu a înscris un gol în meciul câştigat de Energie Cottbus, cu scorul de 2-1 (2-0), în faţa formaţiei TuS Heeslingen, în primul tur al Cupei Germaniei.
Sergiu Radu a marcat în minutul 45 al doilea gol al lui Cottbus. Cealaltă reuşită a echipei sale a purtat semnătura lui Kruska (‘33). Pentru învinşi a înscris Mickelat, în minutul 60.
Radu a intrat pe teren în minutul 20, în locul altui român, Emil Jula. Într-o altă partidă din Cupa Germaniei, formaţia FC Köln, cu Alexandru Ioniţă pe teren din minutul 82, a învins, cu scorul de 2-0, echipa ZFC Meuselwitz. Golurile au fost înscrise de Yalcin ‘6 şi Novakovici ‘45.
Turul doi al Cupei Germaniei, în care Energie Cottbus şi FC Köln s-au calificat, se va disputa pe 26 şi 27 octombrie.