16.7 C
Știri de ultima orăSportBogdan Lobonţ, rezervă la Roma

Bogdan Lobonţ, rezervă la Roma

Portarul român Bogdan Lobonţ a fost rezervă la meciul susţinut duminică de echipa sa, AS Roma, în deplasare cu Napoli, scor 2-2, în etapa a 26-a din Serie A. Formaţia din capitala Italiei a condus cu 2-0, graţie golurilor marcate de Baptista (penalti) şi Vucinic, dar gazdele au revenit prin Denis şi Hamsik, ultimul înscriind dintr-o lovitură de pedeapsă, în minutul 90.
Fără Cristi Chivu pe teren, incomplet refăcut după intervenţia chirurgicală pe care a suferit-o la cap, campioana Inter Milano a învins-o în deplasare pe Udinese, cu 3-2. Gazdele au deschis scorul în minutul 2 prin Pepe, însă Balotelli, Maicon şi Milito au făcut 3-1 până la pauză pentru echipa lui Jose Mourinho, care a privit meciul din tribune, fiind suspendat. După pauză, Di Natale a redus din diferenţă, din penalti.
Rezultatele complete înregistrate în runda a 26-a din Serie A: Genoa – Bologna 3-4, Chievo – Cagliari 2-1, AC Parma – Sampdoria 1-0, Livorno – Siena 1-2, Catania – Bari 4-0, Lazio – Fiorentina 1-1, Udinese – Inter Milano 2-3, AC Milan – Atalanta 3-1, Napoli – AS Roma 2-2, Juvetus – Palermo 0-2.
Clasament: 1. Inter Milano 58 de puncte; 2. AC Milan 54; 3. AS Roma 51; 4. Palermo 43; 5. Juventus 41; 6. Napoli 41; 7. Sampdoria 40; 8. Cagliari 38; 9. Genoa 38; 10. Fiorentina 35; 11. Chievo 35; 12. Parma 33; 13. Bari 32; 14. Bologna 31; 15. Catania 27; 16. Udinese 27; 17. Lazio 26; 18. Livorno 23; 19. Atalanta 21; 20. Siena 20.