14.5 C
Știri de ultima orăSportRomânia, afară din Cupa Hopman

România, afară din Cupa Hopman

Rămasă fără Victor Hănescu, accidentat după primul set al meciului cu Tommy Robredo, echipa României a pierdut, ieri, cu 0-3, întâlnirea cu SUA, ultima din Grupa A. Singura partidă care s-a disputat a fost cea feminină, în care Melanie Oudin a învins-o pe Sorana Cârstea, cu 6-2, 6-3, după 59 minute. Într-o altă partidă, Spania a depăşit Australia, cu 3-0, calificându-se cu procentaj maxim în finala de mâine.
Altfel, perechea Monica Niculescu / Raluca Olaru a ratat calificarea în semifinalele turneului de la Auckland (Noua Zeelandă), fiind învinsă de cuplul Cara Black (Zimnbabwe) / Liezel Huber (SUA), scor 6-3, 6-2. Pentru prezenţa în sferturi, Monica Niculescu şi Raluca Olaru şi-au asigurat un cec în valoare de 1.650 de dolari şi 70 de puncte WTA.