21.7 C

Iacob a înscris

Atacantul român Victoraş Iacob, care a jucat 15 partide pentru Universitatea Craiova în sezonul 2001/2002, a înscris un gol pentru actuala sa formaţie, Iraklis Salonic, care a câştigat meciul de la mijlocul acestei săptămâni cu Panthrakikos, scor 3-1, în etapa a 16-a a primei ligi elene. Iraklis a deschis scorul în minutul 42, prin Fajardo, Iliadis a egalat imediat după pauză (48), iar Iacob a adus din nou formaţia gazdă în avantaj (‘53). Scorul final al partidei a fost stabilit de Milano, în minutul 59. Victoraş Iacob a ajuns la cel de-al cincilea gol pentru Iraklis Salonic. La gazde, Nicolae Dică nu a fost nici măcar în lot pentru acest joc. În urma acestui rezultat, Iraklis a acumulat 18 puncte şi a urcat pe locul 11 în clasamentul din Grecia.