17 C
Știri de ultima orăSportMirel Rădoi a marcat în Liga Campionilor Asiei

Mirel Rădoi a marcat în Liga Campionilor Asiei

Internaţionalul român Mirel Rădoi a înscris din penalti al doilea gol al echipei Al-Hilal în meciul câştigat în deplasare cu Al-Ahli, scor 3-1, în etapa a 4-a a Ligii Campionilor Asiei. Fostul jucător al Stelei a transformat o lovitură de la 11 metri în minutul 53, când tabela de marcaj indica scorul de 1-1.
În urma acestei reuşite, Rădoi a ajuns la cota trei pentru Al-Hilal în Liga Campionilor Asiei, unde fosta formaţie a lui Cosmin Olăroiu se află pe locul doi în Grupa A, cu opt puncte, două mai puţin decât liderul Pakhtakor.
În alt meci, echipa antrenată de cuplul Gerard Gili – Doru Isac, Umm Salal, a remizat în deplasare, scor 1-1, pe terenul formaţiei iraniene Arash Borhani şi este ca şi calificată în optimile de finală. Pentru gazde, a marcat Arash Borhani în minutul 44, în timp ce pentru echipa lui Doru Isac a punctat Soued Kaniem, în minutul 70. Umm Salal ocupă locul al doilea în Grupa C, la patru puncte distanţă de poziţia a treia, când au mai rămas de disputat două etape.