12.6 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportVlad Munteanu, învingător la Bremen

Vlad Munteanu, învingător la Bremen

Utimele două partide ale etapei a 18-a a primei ligi germane s-au disputat duminică seară. Formaţia la care evoluează mijlocaşul român Vlad Munteanu, Arminia Bielefeld, a învins în deplasare pe Werder Bremen, cu 2-1. Vlad Munteanu a fost titular şi a jucat până în minutul 67. Scorul în partida de la Bremen a fost deschis de oaspeţi, prin T. Marx (’24), însă gazdele au restabilit egalitatea cu un minut înainte de pauză, graţie reuşitei lui H. Almeida. Scorul final al partidei, 2-1 pentru Arminia, a fost stabilit de Wichniarek, care a punctat în minutul 49.
În cealaltă partidă care s-a disputat duminică în runda a 18-a a Bundesligii, Bochum a câştigat pe teren propriu în faţa lui Karlsruhe, cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de Fuchs (’26) şi de Klimowicz (’65).