11.4 C
Știri de ultima orăSportRădoi, învingător în Arabia Saudită

Rădoi, învingător în Arabia Saudită

Fostul căpitan al echipei Steaua Bucureşti, Mirel Rădoi, a jucat miercuri al doilea său meci consecutiv pentru Al-Hilal, în victoria din deplasarea de la Al Ahli, scor 1-0. În urma acestui rezultat, formaţia antrenată de Cosmin Olăroiu se menţine lideră în campionatul Arabiei Saudite. Singura reuşită a partidei de miercuri i-a aparţinut lui Al Quahtani, în minutul 6.
Mirel Rădoi a jucat din nou mijlocaş la închidere şi a avut o evoluţie bună, însă nu a mai înscris, aşa cum s-a întâmplat în meciul său de debut în campionatul Arabiei Saudite. În minutul 55, internaţionalul român a fost accidentat în urma unei intrări dure a unui adversar şi a primit îngrijiri pe gazon, însă şi-a revenit şi a continuat partida.
După acest meci, Al-Hilal rămâne pe primul loc în Arabia Saudită, cu 43 de puncte, în timp ce adversarii, care erau neînvinşi de trei meciuri, se menţin pe poziţia a cincea în clasament.