10 C
Știri de ultima orăSportSorana Cârstea, de nerecunoscut

Sorana Cârstea, de nerecunoscut

Tenismana Sorana Cârstea nu a reuşit să treacă în turul secund la turneul de la Australian Open, fiind eliminată de unguroaica Melinda Czink (89 WTA), la capătul unui meci în care a avut o evoluţie ştearsă. În ciuda faptului că pornea ca favorită, tenismana română, ocupantă a poziţiei 37 în ierarhia mondială, a cedat lupta în doar 54 de minute. Sorana Cârstea a început foarte prost meciul, a cedat de două ori serviciul, lucru care a dus la pierderea primului setului cu scorul de 6-2. În actul secund, tenismana noastră a început la serviciu şi a reuşit să-l păstreze până la 1-1, când Melinda Czink a făcut din nou break. Sorana Cârstea a restabilit egalitatea, scor 2-2, însă din acel moment nu a mai câştigat nici un game, pierzând şi setul doi tot cu scorul de 6-2.