Prima pagină:

PDF
Descarcă »

Contact:

Adresa:
Str. Câmpia Islaz nr. 97A, Craiova
Telefon/Fax:
0251/413.100
0251/410.565
E-mail:
office@gds.ro


« Alte articole din categoria Sport

Condescu a fost ghidul delegaţiei oltene

Pandurii, băgaţi în şedinţă la patru dimineaţa

Sport - Cristi PEPTAN
(citeste alte articole de acelasi autor »)



Pandurii, băgaţi în şedinţă la patru dimineaţa

Versiunea pentru tiparire

Marimea textului:

Delegaţia pandurilor plecată joi dimineaţă din România, care i-a inclus pe portarii Bălăeţ, Dossey şi jucătorii de câmp Popete, Rusu, Rus, Chibulcutean, Jackson, Adi Popescu, Orac, Vancea, Păcurar, Vasilache, Iordache, Grecu, Liviu Mihai, Stromajer, Zamfir şi Piţurcă, a aterizat pe aeroportul din Lisabona puţin după miezul nopţii. Gorjenilor li s-au alăturat şi jucătorii transferaţi din campionatul portughez, la Quinta do Pinheiro fiind aşteptaţi de staff-ul tehnic şi de preşedintele Marin Condescu.
Chiar înainte să-şi ia bagajele din autocar, fotbaliştii au fost invitaţi să-l cunoască pe noul antrenor într-o sală de şedinţe a cantonamentului. Condescu i-a prezentat pe Joaquim Teixeira şi staff-ul tehnic al acestuia şi a dat citire programului echipei pentru perioada de cantonament. Deoarece ora era destul de târzie, antrenorul Teixeira nu a dorit să se adreseze jucătorilor, organizând o şedinţă vineri dimineaţă, urmată de o conferinţă de presă.

Cantonament la fermă

Baza sportivă unde efectuează pregătirea gruparea gorjeană este un stabiliment cu trei terenuri de iarbă, cu condiţii de recuperare şi toate facilităţile, dar şi o fermă de animale şi păsări. Pentru a parcurge traseul până la terenurile de joc şi antrenament, pandurii pot admira animale de toate felurile, de la porci, oi şi capre, la câini sau cai crescuţi în locuri special amenajate, precum şi păsări exotice (păuni, fazani, lebede, struţi) sau domestice (raţe, gâşte şi găini).
În spatele adăposturilor de animale se află terenul de fotbal pe care se vor antrena 20 de zile fotbaliştii de la Pandurii, terenul de joc fiind situat la intrarea în fermă, acolo unde vor fi programate şi meciuri amicale. Pe lângă cele două terenuri de fotbal foarte bine îngrijite, jucătorii mai au la dispoziţie două terenuri de tenis, precum şi unul de handbal. Cantonamentul de la Quinta do Pinheiro a găzduit în anii trecuţi şi selecţionata Portugaliei, când Teixeira era antrenor secund.


 
Articole proaspete scrise de tineri, pentru tineri. Tu ai citit Jiunimea? »

  • Currently 5.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notează articolul.

Nota curentă: 5.0 din 3 voturi





Comentarii

Gazeta de Sud nu este responsabilă juridic pentru conținutul comentariilor. Mesajele care conțin amenințări și cele vulgare, xenofobe sau rasiste nu sunt permise.




    Jiunimea Blog

    5 secunde - stiri instant
    Diverse:

    Vremea:
    Acum: 12°C.
    La noapte: 11°C.
    Mâine: 17°C. Detalii »

    Curs valutar:
    EUR: Tendinta 4.4646 lei
    USD: Tendinta 3.5492 lei








    Restaurante in Craiova
    Restaurante in Craiova

    Hoteluri in Craiova
    Hoteluri in Craiova

    Mobila in Craiova
    Mobila in Craiova

    Policlinici in Craiova
    Policlinici in Craiova



    Victor Sosea Design Blog Bogdan Danescu Fotojurnalism Blog Alexandru Virtosu Blog Anda Sosea - Cochilia
    Sumarul ediţiei: