21.7 C
Știri de ultima orăSportOgăraru, integralist la Ajax

Ogăraru, integralist la Ajax

Fundaşul român George Ogăraru a fost integralist la Ajax Amsterdam în victoria de miercuri seară, scor 3-1, împotriva lui Heerenveen, într-un meci contând pentru turul al treilea al Cupei Olandei. „Lăncierii“ au condus cu scorul de 2-0, graţie reuşitelor lui Heitinga (‘8) şi Maduro (’29). Huntelaar a dus scorul la 3-0 în minutul 67, iar Bradley a redus din handicap cu 20 de minute înainte de final. Celălalt român din lotul lui Ajax, Nicolae Mitea, nu a fost convocat pentru această întâlnire. În turul al treilea al Cupei Olandei nu s-a înregistrat nici o mare surpriză în cele 14 partide disputate marţi şi miercuri. Singura echipă din prima ligă ce a părăsit competiţia a fost De Graafschap, învinsă după prelungiri, cu 3-2, de Roda Kerkrade, tot din primul eşalon.