10 C
Știri de ultima orăSportGhioane a marcat pentru Dinamo Kiev

Ghioane a marcat pentru Dinamo Kiev

Mijlocaşul român Tiberiu Ghioane a marcat pentru Dinamo Kiev în meciul câştigat miercuri seară, în deplasare, cu scorul de 4-1, în faţa formaţiei IhroService, în optimile Cupei Ucrainei, rezultat în urma căruia a obţinut calificarea în sferturile competiţiei. Ghioane, care a fost titular, a marcat cel de-al patrulea gol al formaţiei Dinamo Kiev, în minutul 89 al întâlnirii.
Şi formaţia Şahtior Doneţk, antrenată de Mircea Lucescu, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ucrainei, după ce a învins, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa Arsenal Kiev, într-un meci din optimile competiţiei. Fundaşul Răzvan Raţ a evoluat la Şahtior pe toată durata întâlnirii.
În sferturile Cupei Ucrainei s-au calificat miercuri şi Metalurg Doneţk, unde este legitimat Marius Mitu, şi Vorskla Poltava, unde evoluează Cătălin Lichioiu.