15.3 C
joi, 18 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportTrei puncte pentru echipa lui Keseru

Trei puncte pentru echipa lui Keseru

FC Nantes, echipa la care este legitimat si românul Claudiu Keseru, a invins sâmbata, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formatia Nancy, in etapa a 28-a a primei divizii franceze. „Canarii“ au deschis scorul in minutul 35, când a punctat atacantul originar din Mali, Diallo, iar oaspetii au egalat dupa numai trei minute, prin Brison. Golul victoriei formatiei pregatite de Michel Der Zakarian a fost inscris in minutul 73, de Fae. Claudiu Keseru a fost titular la gazde si a jucat pâna in minutul 89, când i-a luat locul Vainqueur.

Intr-o alta partida, Valenciennes, echipa lui Florin Bratu, s-a impus cu 3-1 pe terenul gruparii Troyes (goluri: Gigliotti ’90+2 / Bezzaz ’38, Roudet ’67, Dufresine ’86). Florin Bratu nu a jucat nici un minut.