3.9 C
Știri de ultima orăSportSevilla, din nou pe primul loc

Sevilla, din nou pe primul loc

FC Sevilla a urcat din nou pe prima pozitie in campionatul Spaniei, dupa ce, sâmbata seara, a invins, pe teren propriu, cu scorul de 3-0, pe FC Valencia, care a jucat in inferioritate din minutul 17, când Silva a fost eliminat eronat de arbitrul intâlnirii. Pe durata partidei, Valencia i-a pierdut pe Villa si Edu, ambii fiind inlocuiti din cauza unor accidentari. FC Sevilla are 25 de puncte, cu doua mai multe decât ocupanta pozitiei a doua, FC Barcelona, care a jucat aseara, in deplasare, cu Mallorca. In schimb, Valencia se situeaza pe pozitia a sasea, cu 18 puncte.

Tot sâmbata, Real Madrid a invins, pe „Santiago Bernabeu“, cu scorul de 3-1, echipa Racing Santander. In minutul 88, mijlocasul Realului, Guti, a primit „rosu“ direct, pentru o intrare dura la Vitolo. La meci au asistat 78.000 de spectatori. Real Madrid are 23 de puncte si a urcat pe locul al treilea in clasament.