14.5 C
Știri de ultima orăSportParângul Sadu, noul lider

Parângul Sadu, noul lider

Parângul Sadu a preluat fotoliul de lider dupa ce a invins in ultimul minut al prelungirilor Petrolul Ticleni. In prezenta a aproape 1.000 de spectatori, echipa gazda pregatita de Dorian Gugu a deschis scorul prin Morma (’18). Dupa pauza, Petrolul Ticleni a ramas in zece oameni, dupa ce Roman a fost eliminat pentru injurii, dar acest lucru nu i-a impiedicat pe oaspeti sa revina pe tabela in minutul 75, prin Tudorache, care a transformat un penalti. Parângul Sadu si-a adjudecat victoria in ultima faza a meciului, prin reusita lui Matusa. Rezultatele etapei a 21-a: Parângul Sadu – Petrolul Ticleni 2-1, AS Dragutesti – Rostramo Târgu Jiu 2-2, Dinamo Stanesti – Stiinta Pestisani 6-1, Viitorul Catunele – Viitorul Negomir 3-4, AS Stejari – Recolta Balesti 5-1, Dumbrava Câlnic – Energetica Tismana 4-4, Vulturii Farcasesti – Unirea Dragotesti 4-2.