10.6 C
Știri de ultima orăSportJean Vladoiu a intrat in Cartea Recordurilor

Jean Vladoiu a intrat in Cartea Recordurilor

Fostul jucator al Universitatii Craiova, Jean Vladoiu, a intrat in Cartea Recordurilor, ca fotbalistul care a stat cel mai putin timp pe teren in timpul unei partide oficiale, informeaza cotidianul german Bild. Vladoiu a stat doar trei minute pe teren, in meciul pe care nationala de fotbal a Romaniei l-a pierdut, cu scorul de 1-4, in fata selectionatei Elvetiei, pe 22 iunie 1994, in cadrul Cupei Mondiale din Statele Unite ale Americii. Arbitrul intilnirii disputate pe stadionul „Pontiac Silver Dome“, din Detroit, Statele Unite, i-a aratat cartonasul rosu lui Vladoiu, pentru un fault asupra unui jucator elvetian. Fostul international roman a fost trimis la dus la numai trei minute dupa ce intrase pe teren.