17.8 C
Știri de ultima orăSportUFC Electro - Oltul Slatina 1-1

UFC Electro – Oltul Slatina 1-1

Partida dintre cele doua divizionare C UFC, Electro si Oltul Slatina, s-a disputat ieri, la Govora, pe un teren impracticabil. Craiovenii au condus cu 1-0 printr-un punct marcat de Fl. Serban, dupa care Rizan a incasat un gol aproape imposibil, un atacant slatinean sutind practic de pe linia de fund, in apropierea coltului terenului!

In prima repriza, UFC Electro a aliniat formatia: Poenaru (Rizan) – Vilsan, Busoi, Rotaru, Sandu, Mihalache – Bizu, Luta, Preda – Patru, Fl. Serban. In repriza secunda, Cioroianu a mizat pe: Rizan (Predincea) – L. Tilihoi, D. Popescu, Tudose, Minoiu, Dascalu – M. Ionel, Palea, Dumitrica – Stefanescu, Craciun (S. Popescu).

Partida cu Oltul s-a disputat dimineata, iar dupa-amiaza craiovenii au avut antrenament. Astazi va fi o zi grea, cu trei sedinte de pregatire, iar miine UFC Electro va intilni o alta divizionara C, Cuprirom Abrud.