8 C
Știri de ultima orăSportHapoel Tel Aviv a invins-o pe AC Milan

Hapoel Tel Aviv a invins-o pe AC Milan

Echipa israeliana Hapoel Tel Aviv a furnizat surpriza primei manse a sferturilor de finala ale Cupei UEFA, invingind joi, la Nicosia, cu scorul de 1-0 (1-0), formatia AC Milan. Golul a fost marcat de Clescenko, in minutul 32. Fundasul roman Cosmin Contra a evoluat pentru AC Milan pe intreaga durata a meciului. Contra a primit un cartonas galben in minutul 52.

Celelalte rezultate inregistrate in prima mansa a sferturilor de finala ale celei de-a doua competitii fotbalistice europene intercluburi: PSV Eindhoven (Olanda) – Feyenoord Rotterdam (Olanda) 1-1 (Kezman ’47 – Van Hooijdonk ’45); Slovan Liberec (Cehia) – Borussia Dortmund (Germania) 0-0; Internazionale Milano (Italia) – CF Valencia (Spania) 1-1 (Materazzi ’51 – Rufete ’63). Partidele retur se vor disputa pe 21 martie.