24.5 C
Știri de ultima orăSportUniversitatea - Pan Group 3-0

Universitatea – Pan Group 3-0

Universitatea a disputat simbata un amical, pe terenul de la cantonament, in compania divizionarei C Pan Group Armata. Alb-albastrii au cistigat cu scorul de 3-0 (1-0), prin golurile marcate de Stoican (p), Vrajitoarea si Danciu (p). Universitatea a inceput partida cu urmatoarea distributie: Preda – Baldovin, Craciunescu, Vochin – Stoican, Grigorie, Burca, Balace, Frasineanu – Iacob, Barcauan. Pe parcursul celor 115 minute de joc (prima repriza a durat 60 de minute), antrenorii Ciurea si Popovici i-au utilizat si pe ceilalti jucatori valizi din lot: Neamtu, Tudor – Dragomir, Suleap, Alexa, Danciu, D. Rednic, Vrajitoarea, Vigariu, Verdes, Silvasan, Rada. Cezar Dinu este accidentat, iar Manta, nepregatit. Antrenorul principal Florin Marin nu a fost prezent la acest amical, el aflindu-se in Capitala, unde a participat la o emisiune sportiva televizata. Ieri, alb-albastrii au avut zi libera.

Antrenorii echipei Pan Group Armata, Jean Georgescu si Florin Oprea, i-au trimis in teren pe: Irimin – Tanasie, Trinculescu, Ghita, Grigore – Dinu, Surcel, Raicea, Stanculescu – Jianu, Turcila. Au mai jucat: Verbina, Petrescu, Olaru, Pantelimon, Marinica, Burghiu, Geanta, Velica. Au arbitrat: Fl. Duinea – Ad. Popescu, Al. Uzeanu.