16.7 C
sâmbătă, 20 aprilie, 2024
Știri de ultima orăSportAu invins Tractorul

Au invins Tractorul

Divizionara B FC Extensiv a disputat ieri, la Brasov, in compania echipei locale Tractorul, primul meci amical al anului. Oltenii au invins cu scorul de 1-0 (1-0), prin golul marcat de atacantul Eugen Neagoe. Tehnicienii ambelor grupari au convenit ca jocul sa se dispute pe durata a doua reprize, prima – de 60 de minute, iar cea secunda – de 45 de minute. In prima parte a intilnirii, Sorin Cirtu a trimis pe teren urmatorul „unsprezece“: Stoianov – Ghindeanu, Ciuca, Mieila, Panc – D. Radoi, Stamin, P. Badea, Velcovici – Buca, Neagoe. In repriza secunda, Extensiv a evoluat in urmatoarea „distributie“: Mindileac – Ghindeanu, Ciuca, Cotora, Vodita – Malaele, Murgan, Laczko, Voicila – Nita, Musat. Antrenorul echipei din Parcul „Romanescu, Sorin Cirtu, care s-a declarat multumit de randamentul elevilor sai in confruntarea cu divizionara B de la poalele Timpei, i-a mai folosit pe Saceanu, Mihai si Dicu.

Imediat dupa partida de ieri, delegatia Extensivului a parasit statiunea Poiana Brasov, indreptindu-se spre orasul Sfintu Gheorghe. Desi recent se renuntase la cantonamentul din resedinta judetului Covasna, conducerea Extensivului a hotarit ca ultimele zile de pregatire montana sa se desfasoare la Sfintu Gheorghe. Unul dintre motivele pentru care s-a schimbat locul cantonamentului este ca Extensiv va disputa simbata, la Sfintu Gheorghe, un meci de verificare cu echipa patronata de Gheorghe Stefan, Ceahlaul Piatra Neamt, dar si conditiile bune de cazare de acolo. La Sfintu Gheorghe, craiovenii vor ramine pina duminica, cind vor reveni in Banie.