Prima pagină:

PDF
Descarcă »

Contact:

Adresa:
Str. Câmpia Islaz nr. 97A, Craiova
Telefon/Fax:
0251/413.100
0251/410.565
E-mail:
office@gds.ro


« Alte articole din categoria Politica si comunitate

Geoană, urecheat din nou de Iliescu

Politica si comunitate - Adrian DINU
(citeste alte articole de acelasi autor »)


Versiunea pentru tiparire

Marimea textului:

Preşedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, l-a criticat ieri din nou pe liderul partidului, Mircea Geoană, susţinând că acesta s-a grăbit să ceară demisia Cabinetului, deşi în Biroul Permanent nu s-a discutat nici de căderea guvernului, nici de alegeri anticipate.

Iliescu a adăugat că declaraţiile lui Mircea Geoană, prin care s-a cerut demisia guvernului, au fost cam „intempestive, şi nu în spiritul discuţiilor din Biroul Permanent Naţional“.

„În Biroul Permanent altceva s-a discutat. Ţinând seama de aceste presiuni sistematice din partea preşedintelui Băsescu asupra guvernului, discuţia noastră a fost ca să analizăm toate consecinţele posibile ce pot duce la nefuncţionarea guvernului şi inclusiv la retragerea liberalilor. Deci, toată discuţia a fost să luăm în considerare toate posibilităţile şi să fim pregătiţi pentru orice alternativă, şi nu să provocăm nici căderea guvernului, nici alegeri anticipate“, a explicat fostul preşedinte.

El a adăugat că declaraţiile lui Geoană au creat o mică „încurcare a lucrurilor“, dar s-a abţinut să comenteze mai mult. Întrebat dacă PSD este pregătit pentru alegeri anticipate, preşedintele de onoare al acestei formaţiuni a spus că nu.



 
Primeste zilnic prin e-mail cele mai importante stiri din Oltenia. Aboneaza-te acum la newsletter! »

  • Currently 3.67/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Notează articolul.

Nota curentă: 3.7 din 3 voturi





Comentarii

Gazeta de Sud nu este responsabilă juridic pentru conținutul comentariilor. Mesajele care conțin amenințări și cele vulgare, xenofobe sau rasiste nu sunt permise.

  1. de Dan Rotariu:
    imi depun oficial candidatura la presedentia psd pt ca geoana nu e un advarat comunist iar eu sunt (iliescu ma sustine!)
    2008-02-13, 15:45:39 (86.126.12.*)
  2. de Dan Rotariu:
    Nu sunt membru PSD, deci nu am cum sa imi depun candidatura. Cine scrie in locul meu crede ca e glumet!
    2008-02-13, 15:48:25 (82.77.169.*)
  3. de Dan Rotariu:
    Revin, imi cer scuze, mi-am amintit, am adeziune la psd din 2002 cand l-am visat pe ceausescu noaptea si mi-a zis sa ma inscriu la psd sa salvam comunismul. Mea culpa
    2008-02-13, 16:01:47 (86.126.12.*)
  4. de luci :
    cei cu jocul asta daca santati doua persoane diferite si aveti punte de vedere diferite atunci purtati-va ca niste maturi ,daca AVETI PESTE 18 ANI
    2008-02-13, 22:20:43 (213.162.66.*)



Jiunimea Blog

5 secunde - stiri instant
Diverse:

Vremea:
Acum: 13°C.
La noapte: 11°C.
Mâine: 16°C. Detalii »

Curs valutar:
EUR: Tendinta 4.4646 lei
USD: Tendinta 3.5492 lei








Restaurante in Craiova
Restaurante in Craiova

Hoteluri in Craiova
Hoteluri in Craiova

Mobila in Craiova
Mobila in Craiova

Policlinici in Craiova
Policlinici in Craiova



Victor Sosea Design Blog Bogdan Danescu Fotojurnalism Blog Alexandru Virtosu Blog Anda Sosea - Cochilia
Sumarul ediţiei:

Ultima ora