16.2 C

Scurte stiri

Volei (f)

Victorie in Banat

Fetele de la CS Universitatea Craiova s-au impus cu 3-1 (19, -25, 22, 16) in meciul sustinut, in deplasare, in fata formatiei Banatul Caransebes si au facut un pas important in atingerea obiectivului, clasarea intre primele patru formatii ale seriei A2 Vest. Adevaratul examen pentru elevele lui Adrian Cotoranu va avea loc sâmbata, când craiovencele vor intâlni liderul, Dacia Mioveni Pitesti, intr-un meci al orgoliilor, dupa ce in tur argesencele s-au impus clar.

Handbal (m)

Craiovenii, de caruta

CS Universitatea Craiova a pierdut cu scorul de 29-33 intâlnirea cu formatia HC Safilar Arad. Chiar daca nu au putut sa treaca de una dintre cele mai bune echipe ale seriei, oltenii au reusit si unele momente bune, mai ales in prima repriza, la finalul careia au condus cu 14-13. Dupa aceasta etapa, Universitatea Craiova a ramas pe ultimul loc, având doua puncte. In debiul seriei, Universitatea Pitesti a dispus cu 31-26 de Romvag Caracal, dupa ce la pauza scorul a fost egal, 14-14. Intr-un alt meci disputat in Seria B a Diviziei A, HC Jimbolia s-a impus, in deplasare, in fata formatiei Unirea Sânnicolau Mare cu scorul de 28-20 si s-a distantat de Universitatea Craiova la patru puncte.