8.7 C
marți, 19 martie, 2024
Știri de ultima orăLocalOltOlt: O jandarmeriţă a obţinut locul 1 la Campionatul Naţional de Atletism

Olt: O jandarmeriţă a obţinut locul 1 la Campionatul Naţional de Atletism

O jandarmeriţă de la IJJ Olt a obţinut două medalii de aur la Campionatul Național în Aer Liber Master, desfăşurat pe stadionul „Iolanda Balaș”, pe 1 şi 2 iulie, în organizarea de Federației Române de Atletism.
Plutonierul adjutant Simona Floricel a obținut, la categoria de vârstă peste 40 de ani, locul 1 la proba de 800 m și locul 1 la proba de 1500 m, devenind campioană națională la cele două probe.
Floricel Simona îşi desfăşoară activitatea în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Olt din anul 2006, în decursul timpului participând la diferite competiţii, la care a obținut rezultate foarte bune.