10.6 C
Știri de ultima orăLocalDoljI.P.J Dolj, campioana M.A.I. la minifotbal

I.P.J Dolj, campioana M.A.I. la minifotbal

Echipa poliţiştilor doljeni a câştigat  Turneul Final de Minifotbal al Ministerului Afacerilor Interne, desfăşurat în perioada 19 – 23 septembrie 2016 în localitatea Câmpina, din judeţul Prahova,
În acest an, la start, în lupta pentru titlul final au participat 8 de echipe de fotbal, din cadrul structurilor de poliție, pompieri si D.I.P.I., câștigătoare ale fazelor regionale.
După un parcurs de excepție, echipa doljeană a ajuns în marea finala unde a întâlnit echipa polițiștilor din Sibiu, iar la finalul unui meci crâncen, cei de la IPJ Dolj au reusit să se impună categoric cu scorul de 6-2.
Ca in fiecare an, echipa polițiștilor doljeni a fost coordonată de către managerul tehnic, agentul şef principal Budrică  Gheorghe.
Poarta, ultima redută a echipei, a fost apărată cu ardoare de către agent Salceanu Ionuţ Cristian și agent sef adjunct Ilie Alin.
Jucători de câmp au fost: agent principal Nicolin Alin, agent şef adjunct Dinuică Laurentiu, agent principal Bortofleac Marius, agent şef adjunct Prună Radu, agent principal Ştoiu Bogdan Ionut, agent Pătru Constantin Alin, agent Nuţă Adrian, agent sef adjunct Ilie Mircea, agent şef Surcel Doru, comisar Călărăşanu Cătălin Ionuţ, subcomisar Stuparu Constantin, inspector Anghel Andrei și agent sef adjunct Popescu Victoraș, ultimul fiind desemnat cel mai bun jucător al turneului.
Conducrerea IPJ Dolj i-a felicitat pe poliţiştii-fotbalişti pentru performanţa realizată.