11.2 C
marți, 23 aprilie, 2024
Știri de ultima orăLocalDoljPoliţiştii fotbalişti de la IPJ Dolj, campioni

Poliţiştii fotbalişti de la IPJ Dolj, campioni

Echipa de fotbal a IPJ Dolj a câștigat a X-a ediție a Turneului Internațional de Fotbal Cupa „LOTUS”, desfășurat în perioada 20 – 24 mai în staţiunea Băile Felix.

Competiția, organizată de Asociaţia Internaţională a Poliţiştilor (IPA) România- Regiunea 3 Bihor, este una de tradiție, care reuneşte cele mai bune reprezentante ale Ministerului Afacerilor Interne.
În acest an, în care s-a desfăşurat ediţia cu numărul 10, au participat 39 de  echipe de fotbal din toată țara.
Echipa IPJ Dolj a „recidivat”, câştigând din nou acest trofeu, după o pauză de un an, ediţia a VIII-a, din anul 2013 fiind „adjudecată” prima data de echipa din Bănie.
Finala a fost disputată în compania colegilor de la Drobeta Turnu Severin, iar la finalul meciului, unul de altfel tensionat, cu multe faze la ambele porţi, colegii noştri au reuşit să ridice „Cupa Campionilor”, câștigând finala cu scorul de 3 – 1.
Numele campionilor sunt: Agent şef adjunct Ilie Alin,  Agent şef adjunct Ilie Mircea, Agent Sălcianu Ionut, Agent principal Nicolin Alin,
Agent principal Ştoiu Bogdan, Agent principal Dinuică Laurențiu, Agent şef adjunct Prună Radu, Agent principal Bortofleac Marius,
Agent șef Surcel Doru, Agent Pătru Alin, Subcomisar Stuparu Constantin, Subcomisar Călărășanu Cătălin, Agent șef principal Budrică Gheorghe – antrenor/manager.

Agentul şef adjunct de poliţie Prună Radu a câştigat tiltul de „Cel mai bun jucător al turneului”.